Yenişehir Merkez Koleji, 35 ülkede erken yaşta İngilizce eğitimi alanında faaliyet gösteren Mersin’deki tek uluslararası anaokulu statüsüne sahip Helen Doron eğitim kurumlarının devamı niteliğinde kurulmuştur. 3-6 yaş arası dönemde anaokulu, 0-12 yaş dönemlerinde de İngilizce öğrenim merkezleri şeklinde hizmet veren Helen Doron Early English kurumları, İngilizceyi tıpkı ana dil öğretir gibi doğal yollardan öğreten bir metodoloji kullanır. Bu metodoloji; çocukların yaş, gelişim özelliklerine göre doğal ortamlarında İngilizceye maruz bırakılmaları şeklinde gerçekleştirilir. Bu sebeple Helen Doron Early English kurumları, bünyesinde tamamı lisans mezunu olmakla birlikte, Helen Doron eğitimini tamamlamış, sertifikalı ve çocukların yaş gelişim özelliklerine hakim bir öğretmen kadrosu ile çalışır. Bunun yanı sıra, İngilizce eğitiminde anadili İngilizce olan eğitmenlere de kadrosunda yer verir. İngilizce öğretmenlerimiz olduğu gibi yabancı uyruklu nativespeaker öğretmenlerimiz de mevcuttur. Okulumuzda yabancı dil sadece dil derslerinde değil sosyal aktiviteler, beden eğitimi, müzik, görsel sanatlar ve bilişim derslerinde de kullanılarak öğrencilerimizin günlük hayatına adapte edilir. Bu nedenle görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve bilişim öğretmenleri iyi derecede yabancı dil konuşma yeteneğine sahiptir. Böylece yaşayarak İngilizce öğreniminin belirli bir seviyeye gelmesinin ardından ikinci yabancı dil eğitimi verilir.

İKİNCİ YABANCI DİL-İSPANYOLCA

İngilizce dil öğreniminin belirli bir seviyeye gelmesinin ardından dünyadaki ekonomik ve kültürel değişimler göz önüne alındığında gelecek yıllarda yıldızı en çok parlayacak dil olarak görülen ve dünyada yaklaşık 400 milyon kişinin konuştuğu, 21 ülkede resmi dil olan İspanyolca dili edindirilir.

İletişim odaklı dil öğretim sistemimiz doğrultusunda öğrencilerimiz İspanyolca dilini tamamen interaktif yöntemlerle, sosyal etkinlikler içerisinde, günlük yaşantılarında kolaylıkla kullanabilecekleri seviyede öğreneceklerdir.